🔥 Nezmeškejte naše akce: Nissan Days – 16. až 18. května: Slevy až 257 000 Kč | Nissan ČSOB Premium: Sleva až -24 % na Qashqai a X-Trail | Vykoupíme váš starý vůz s bonusem
Máte dotaz?
Zanechte nám zprávu
Domů / Novinky / Nový Opel Grandland: Výrazný design, digitální kokpit a hi-tech prvky

Nový Opel Grandland: Výrazný design, digitální kokpit a hi-tech prvky

Dnes si představíme povedený Opel Grandland. Jde o modernizovaný model, který se velmi povedl, pojďme si ho tedy představit.

Grandland dostal samozřejmě novou „tvář“ Opel Vizor, zásadní novinkou je i plně digitální přístrojový štít Pure Panel. Nechybí mu ani řada promyšlených asistenčních systémů a technologických prvků, které bylo až dosud možné získat jen ve vozech nejvyšších tříd. Dobrým příkladem jsou LED matrixové adaptivní světlomety IntelliLux LED® Pixel Light s celkem 168 LED elementy. Ten bez problémů zvládá přechod světlo-stín a jeho dálková světla v noci jsou vymyšlena tak, aby neoslňovala ostatní řidiče.

Nebo systém nočního vidění Night Vision registruje za snížené viditelnosti chodce a zvěř na vzdálenost až 100 metrů a varuje řidiče. Dálniční asistent zas udržuje Grandland uprostřed jeho jízdního pruhu a zároveň si hlídá stálý odstup od vpředu jedoucího vozu.

Nový Grandland pokračuje v nastoupeném trendu elektrifikace značky Opel. Zájemci o výkonnou plug-in hybridní verzi mohou volit mezi modelem s pohonem pouze předních kol, nebo s elektrickým pohonem všech čtyř kol.

Nový Opel

Stop nepřehledným palubním deskám

K čemu je mít v autě víc kontrolek než někde v letadle? Grandland se vydal cestou „digitálního detoxu“ – jeho palubní deska nechce řidiče zahlcovat spoustou zbytečných údajů a informací. Základem originálního přístrojového štítu Pure Panel jsou dva širokoúhlé 10“ displeje sdružené do jednoho přístroje. S plně digitálním zařízením je ovládání velmi intuitivní a rychle si na něj zvyknete.

Dálniční či parkovací asistent

Novinkou ve výbavě nového Grandlandu s automatickou převodovkou je dálniční asistent Highway Integration Assist, který využívá kameru a radarové senzory. Pomáhá udržet navolenou rychlost i bezpečný odstup od auta před vámi. Vůz zvládne zabrzdit a opět se rozjet i v koloně díky funkci „Stop & Go“, už se nemusíte stresovat neustálým popojížděním v dopravní špičce.

Pro lepší přehled řidiče v autě nechybí panoramatická kamera 3600. S ní si můžete na palubním displeji ohlídat mrtvý úhel, na nebezpečí vás upozorní rozsvícením varovného symbolu ve zpětném zrcátku. Mezi další vychytávky patří parkovací asistent, detekce chodců či únavy řidiče, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu nebo čtení dopravních značek.

Ergonomická sedadla a špičkový infotainment

Kromě vychytaných asistenčních systémů samozřejmě designéři Opelu mysleli i na vaše pohodlí. Ergonomická sedadla řidiče a spolujezdce s certifikátem AGR (kampaň za zdravá záda) podporují správné držení těla. Na nich si můžete nastavit i bederní opěrku, kožené čalounění má vyhřívání i ventilaci. V plně elektronickém voze je samozřejmostí bezklíčkové otevírání a spouštění motoru. Senzorem ovládané víko zavazadlového prostoru, které lze otevřít i zavřít pouhým kývnutím nohy pod zadním nárazníkem.

Konektivitu a zábavu poskytuje moderní infotainment, který je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. V kombinaci se službami OpelConnect je špičkový přístroj Multimedia Navi Pro zárukou dokonale relaxační jízdy, protože dokáže předávat dopravní informace v reálném čase, má online aktualizací map a prediktivní navigací. K dispozici je i bezdrátové nabíjení smartphonů ve středové konzoli.

Benzin, nafta, elektřina…

I Grandland pokračuje v elektrifikaci automobilky Opel, pořídit si ho můžete v elegantní plug-in hybridní verzi. Ta se zrychlením dokáže vyrovnat sportovním vozům. Díky flexibilitě podvozkové platformy si však můžete vybrat ideální pohonný systém, v nabídce jsou i klasiky se vznětovými a zážehovými motory.

Jestli se chcete v novém Opel Grandland projet, už brzy budou u nás v UH Car spuštěny předobjednávky. Více informací zjistíte u prodejců Opel.

Napište nám

Opel Grandland

Další Novinky

Přijďte si prohlédnout a otestovat naše vozy na dnu otevřených dveří BPST

Přijďte se přesvědčit o kvalitě a rozmanitosti naší nabídky vozidel Nissan, Suzuki, Citroen, Isuzu, Piaggio a Selvo na dni otevřených dveří v Business Parku Staré Město. 🚘 Tohle není jen výstava, to je zážitek!…

UH CAR odprezentuje vozy na XX. ročníku Slováckého okruhu

Dne 4. a 5. května 2024 ve Starém Městě u Uherského Hradiště se uskuteční 20. ročník Slováckého okruhu, kde se představíme s naší špičkovou nabídkou vozidel z UH CARu. Tato prestižní akce slouží jako skvělá…

Den komunální techniky UH CAR v Hodoníně: 16. dubna v 10:00

S příchodem jara se blíží čas, kdy je třeba myslet na údržbu a chod našich měst a obcí. A právě proto v UH CARu v Hodoníně otevíráme své brány pro všechny zájemce o komunální techniku. Již 16. dubna v 10…