🔥 Nezmeškejte naše akce: Suzuki bonusovka se slevou až 270 000 Kč na vůz do 31. března! | Nissan trumf se slevou až 257 000 Kč na vůz | Akční ceny Citroën C3 od 319 990 Kč a Citroën C4 od 429 900 Kč
Máte dotaz?
Zanechte nám zprávu
Domů / Novinky / Nový Opel Grandland: Výrazný design, digitální kokpit a hi-tech prvky

Nový Opel Grandland: Výrazný design, digitální kokpit a hi-tech prvky

Dnes si představíme povedený Opel Grandland. Jde o modernizovaný model, který se velmi povedl, pojďme si ho tedy představit.

Grandland dostal samozřejmě novou „tvář“ Opel Vizor, zásadní novinkou je i plně digitální přístrojový štít Pure Panel. Nechybí mu ani řada promyšlených asistenčních systémů a technologických prvků, které bylo až dosud možné získat jen ve vozech nejvyšších tříd. Dobrým příkladem jsou LED matrixové adaptivní světlomety IntelliLux LED® Pixel Light s celkem 168 LED elementy. Ten bez problémů zvládá přechod světlo-stín a jeho dálková světla v noci jsou vymyšlena tak, aby neoslňovala ostatní řidiče.

Nebo systém nočního vidění Night Vision registruje za snížené viditelnosti chodce a zvěř na vzdálenost až 100 metrů a varuje řidiče. Dálniční asistent zas udržuje Grandland uprostřed jeho jízdního pruhu a zároveň si hlídá stálý odstup od vpředu jedoucího vozu.

Nový Grandland pokračuje v nastoupeném trendu elektrifikace značky Opel. Zájemci o výkonnou plug-in hybridní verzi mohou volit mezi modelem s pohonem pouze předních kol, nebo s elektrickým pohonem všech čtyř kol.

Nový Opel

Stop nepřehledným palubním deskám

K čemu je mít v autě víc kontrolek než někde v letadle? Grandland se vydal cestou „digitálního detoxu“ – jeho palubní deska nechce řidiče zahlcovat spoustou zbytečných údajů a informací. Základem originálního přístrojového štítu Pure Panel jsou dva širokoúhlé 10“ displeje sdružené do jednoho přístroje. S plně digitálním zařízením je ovládání velmi intuitivní a rychle si na něj zvyknete.

Dálniční či parkovací asistent

Novinkou ve výbavě nového Grandlandu s automatickou převodovkou je dálniční asistent Highway Integration Assist, který využívá kameru a radarové senzory. Pomáhá udržet navolenou rychlost i bezpečný odstup od auta před vámi. Vůz zvládne zabrzdit a opět se rozjet i v koloně díky funkci „Stop & Go“, už se nemusíte stresovat neustálým popojížděním v dopravní špičce.

Pro lepší přehled řidiče v autě nechybí panoramatická kamera 3600. S ní si můžete na palubním displeji ohlídat mrtvý úhel, na nebezpečí vás upozorní rozsvícením varovného symbolu ve zpětném zrcátku. Mezi další vychytávky patří parkovací asistent, detekce chodců či únavy řidiče, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu nebo čtení dopravních značek.

Ergonomická sedadla a špičkový infotainment

Kromě vychytaných asistenčních systémů samozřejmě designéři Opelu mysleli i na vaše pohodlí. Ergonomická sedadla řidiče a spolujezdce s certifikátem AGR (kampaň za zdravá záda) podporují správné držení těla. Na nich si můžete nastavit i bederní opěrku, kožené čalounění má vyhřívání i ventilaci. V plně elektronickém voze je samozřejmostí bezklíčkové otevírání a spouštění motoru. Senzorem ovládané víko zavazadlového prostoru, které lze otevřít i zavřít pouhým kývnutím nohy pod zadním nárazníkem.

Konektivitu a zábavu poskytuje moderní infotainment, který je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. V kombinaci se službami OpelConnect je špičkový přístroj Multimedia Navi Pro zárukou dokonale relaxační jízdy, protože dokáže předávat dopravní informace v reálném čase, má online aktualizací map a prediktivní navigací. K dispozici je i bezdrátové nabíjení smartphonů ve středové konzoli.

Benzin, nafta, elektřina…

I Grandland pokračuje v elektrifikaci automobilky Opel, pořídit si ho můžete v elegantní plug-in hybridní verzi. Ta se zrychlením dokáže vyrovnat sportovním vozům. Díky flexibilitě podvozkové platformy si však můžete vybrat ideální pohonný systém, v nabídce jsou i klasiky se vznětovými a zážehovými motory.

Jestli se chcete v novém Opel Grandland projet, už brzy budou u nás v UH Car spuštěny předobjednávky. Více informací zjistíte u prodejců Opel.

Napište nám

Opel Grandland

Další Novinky

Nový Nissan Juke: Ikonická žlutá a revoluční změny

Nissan oznámil návrat svého oblíbeného modelu Juke v ikonické žluté barvě, která byla charakteristická pro první generaci tohoto městského crossoveru. Tato obnovená klasika přichází nejen s osvěženým exteriérem, ale…

Revoluční příchod nového Nissanu Interstar a jeho elektrické varianty

Nissan představuje novou generaci svého modelu Interstar, který se poprvé objevuje nejen v tradiční dieselové verzi, ale i jako plně elektrický Interstar-e. Tato novinka přináší impozantní dojezd až 252 km…

Magické číslo 3: Nissan směřuje k elektrické budoucnosti a uhlíkové neutralitě

Nissan je průkopníkem v oblasti inovací a udržitelného rozvoje a nyní oznamuje svůj nejnovější projekt “Magické číslo 3”. Tento projekt představuje zásadní krok v cestě k plně elektrické budoucnosti a kombinuje technologický…